Ruletka4U.com

Ruletka bez tajemnic. Poradnik gracza, czyli wszystko o ruletce. Historia, zasady, systemy i porady poparte teorią i praktyką.

Nieobstawiona szóstka


W tym systemie domyślnie dzielimy planszę na na 6 szóstek (six-line). Uzyskujemy w ten sposób 6 grup liczb po 6 numerów: 1-6, 7-12, 13-18, 19-24, 25-30, 31-36.

Wybieramy z tych grup jedną, która pozostanie NIEOBSTAWIONA. Kryteria wyboru tej grupy mogą być różne, najczęściej przyjmuje się, że pozostawiamy nieobstawioną tą grupę, do której należała ostatnio wylosowana liczba. Można też oczywiście poczekać, aż z jakiejś szóstki wypadnie liczba 2-3 razy pod rząd, co przy często obserwowanej tendencji do powtarzania się numerów wcale nie jest rzadkością.

Obstawiać możemy wg różnych schematów, ale zawsze musimy korzystać z zakładów na:

  • wysokie (19-36) / niskie (1-18) – stawka bazowa 3 żetony,
  • tuziny (1-12, 13-24, 25-36) – stawka bazowa 2 żetony,
  • szóstki (six-line) – stawka bazowa 1 żeton.

Jeżeli nie chcemy kombinować, to oczywiście najprościej jest korzystać z zakładów na szóstki i obstawiać zawsze 5 pozostałych szóstek.
Ale jeżeli chcemy zostawić np. ostatnią grupę (31-36) wolną, to równie dobrze możemy postawić 3 żetony na niskie (1-18) + po jednym żetonie na szóstki 19-24 i 25-30.
Jeżeli zostawiamy wolną grupę 13-18, to możemy postawić 3 żetony na wysokie (19-36) i 2 żetony na pierwszy tuzin (1-12).

Z powyższego łatwo się zorientować, że na to, aby zagrać tym systemem, musimy posiadać kapitał 5 żetonów.

Widać też, że grając tym systemem obstawiamy zawsze 30 z 37 pól (w ruletce europejskiej).
W związku z tym prawdopodobieństwo wygranej wynosi 30/37, czyli 81,08%. Sporo.

A ile możemy wygrać?
W każdym przypadku trafienia jednego z obstawionych 30 pól, nasz zysk wyniesie 1 żeton.
Stawiamy 5 żetonów, dostajemy 6.

Po wygranej zaczynamy grać od początku, wybierając znowu szóstkę do pominięcia.

Ale jak z przegraną?
Można tu zastosować co najmniej 3 rozwiązania:

  • powtarzanie stawek bez ich zwiększania
  • dwukrotne (lub trzykrotne) zwiększanie stawki i
  • progresję gwarantującą zysk po wygranej

Zacznijmy od kontynuacji gry stawkami podstawowymi. Jeżeli kontynuujemy grę stawkami podstawowymi – gramy na „odrabianie”. Po przegranej musimy wygrać w kolejnych grach 5 x z rzędu, żeby odrobić straty.
Przy prawdopodobieństwie wygranej na poziomie 81,08%, przegrywamy 1 na 5 gier.
Czyli w trakcie „odrabiania” zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa możemy 1 z tych 5-ciu gier przegrać – pogłębimy stratę.

Jeżeli zwiększamy stawkę dwukrotnie i kontynuujemy tą stawką grę do odrobienia strat sytuacja wygląda lepiej. Odrobienie strat zajmuje nam 3 gry, a do tego w ciągu tych 3-ch gier jesteśmy już na plusie… Czyli żeby odrobić straty trzeba 3 x z rzędu wygrać: 2 x przy podwojonej stawce i 1 x przy stawce podstawowej. Nasze szanse rosną.

Jednorazowe odrobienie strat jest też możliwe. Przy takim rozwiązaniu mnożnik progresji wynosi 5. I tu od razu po jednej grze „wychodzimy na zero”.
Jeżeli zwiększymy stawkę 6-cio krotnie, to w przypadku wygranej mamy zysk.
I kontynuujemy grę stawką podstawową.

Przy wyborze strategii gry przy przegranej zwróćmy uwagę, że prawdopodobieństwo powtórnego wylosowania liczby z naszej nieobstawionej szóstki wynosi 3,58%, a trzykrotnego 0,68%…

Dokładne symulacje progresji i wymaganych nakładów możesz obliczyć przy pomocy arkusza dostępnego w dziale Download.

Powodzenia w grze.